LEKTOŘI

Jan Přeučil

Jan Přeučil

Lektor herectví

Český filmový a divadelní herec a vysokoškolský pedagog. V roce 1960 absolvoval na pražské DAMU. Stálé divadelní angažmá měl v Divadle Na zábradlí od roku 1960 do roku 1993. Působil zde i jako šéf činohry. Od roku 1993 je na volné noze – hostoval například v Hudebním divadle v Karlíně. Z řady filmových rolí stojí za zmínku filmy: Smrt krásných srnců, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Jak básníci přicházejí o iluze nebo televizní seriál Arabela.  Ztvárnil také přes 400 rolí v rozhlase, kde nalezlo široké využití jeho rétorické umění. Dlouhá léta vyučovat na pražské DAMU, nyní působí na Vysoké herecké škole na Slovensku.

Ivan Vyskočil - Ambroziáda

Ivan Vyskočil

Lektor filmového a divadelního herectví

Český filmový a divadelní herec. Byl členem Činoherního klubu, Divadla Jiřího Wolkera a Divadla Pod Palmovkou. Patří k zakladatelů Herecké asociace, která každoročně uděluje prestižní divadelní ceny Thálie. Znát ho můžete také z filmových pláten například Smrt krásných srnců, Nesmrtelná teta nebo Bastardi 3. Kromě filmů jste ho mohli nesčetně krát vidět i v seriálech - Létající Čestmír, Zdivočelá země, Vyprávěj nebo Atentát.

Vzdělání:

DAMU - činoherní herectví

Tereza Kostková

Tereza Kostková

Lektorka herectví a moderace

Je dcerou herečky Carmen Mayerové a herce Petra Kostky. Vystudovala Střední pedagogickou školu a Vyšší hereckou školu v Praze. V současnosti je jednou z nejpopulárnějších televizní hereček, její tvář jistě poznáte v seriálu Vinaři, Obchoďák, nebo Cesty domů. Věnuje se i moderování, společně s Markem Ebenem moderovala několik řad taneční soutěže Star Dance... aneb když hvězdy tančí. Hraje i v divadle, momentálně ji můžete vidět v Divadle Brodwayi v představení Mýdlový princ. 

Arnošt Glodflam - Ambroziáda

Arnošt Goldflam

Lektor herectví

Český herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel pro děti. Pracoval postupně jako slévač, jádrař a dále v Královopolské jako rozpočtář. Následovalo studium JAMU, již tehdy hrál drobné role na divadle. Po studiu působil v brněnských divadlech Večerní Brno a Divadlo X, od studijního věku taktéž vystupoval v Divadle na provázku. V letech 1978 až 1993 působil v HaDivadle. V 80. letech začal být obsazován do menších filmových a televizních rolí. Největší ohlas měly role Arnošta ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag a Lustiga ve snímku Lotrando a Zubejda. V nynější době režíruje divadelní hry a učí na JAMU a DAMU.

Vzdělání:

JAMU – činoherní herectví

Eva Hrušková

Eva Hrušková

Lektorka loutkového herectví a dabingu

Herečka známá jako představitelka slavné pohádkové Popelky. Po maturitě se vydala studovat DAMU, ale místo klasického herectví se rozhodla pro svou milovanou „loutkařinu“. Na televizi úplně nezanevřela - objevila se hned v několika televizních pohádkách, nazpívala do nich i písničky. Mimoto vedla kroužky dramatické výchovy pro děti, hrála v Divadle bez opony a vyzkoušela i divadlo jednoho herce. V současnosti se spolu se svým hereckým kolegou a manželem Janem Přeučilem věnuje zejména přípravám loutkových představení pro nejmenší.
Roman Tomeš

Michaela Jadrná

Lektorka moderování a tance

Jako pedagog působí na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Tuto školu (obor dramatické umění a moderování) i vystudovala. V umělecké branži se pohybuje téměř 15 let a působila na rádiích Crystal, Černá Hora, Kiss, Jizera, SeeJay a v současné době spolupracuje s Českým rozhlasem 3 - stanicí Vltava. V letech 1999 – 2001 pracovala jako krajská zpravodajka TV Prima a vzápětí začala propůjčovat svůj hlas televizním reklamám. Moderuje mnoho živých akcích a je členkou PiDivadla, vystupuje i jako tanečnice.

Vzdělání:
Pedagogické - Vyšší odborné
(VOŠH)
Roman Tomeš

Roman Tomeš

Lektor muzikálového herectví

Je známý především z divadla Kalich jako představitel několika rolí v muzikálech. Uvedl se Osmým světadílem, Touhou, pak ztvárnil např. Giacoma Salaia v Moně Lise nebo Dannyho v Pomádě. Právě titulní role v Pomádě mu vynesla přezdívku „Český Travolta“.  Všimli si ho i filmaři, takže  se objevil v seriálech Ordinace v růžové zahradě nebo Doktoři z počátků.

Vzdělání:
Umělecké a pedagogické - Vyšší odborné
(Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze)

Martin Dejdar - Ambroziáda

Martin Dejdar

Lektor herectví

Český herec, televizní moderátor, filmový producent a dabér. Po studiu na pražské DAMU nastoupil do svého prvního angažmá v divadle Studio Y. Do diváckého povědomí se dostal především díky několika filmovým rolím. Jeho debutem byl povídkový snímek Zelená léta. Jeden z nejlepších hereckých výkonů podal ve filmovém muzikálu Šakalí léta. Následovaly filmy Amerika a Učitel tance, přičemž za druhý jmenovaný obdržel Českého Lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Svůj hlas propůjčil několika známým postavám – Bart Simpson nebo Myšák Stuart Little. Legendární se v jeho podání stal také rocker Ozzák ze seriálu Comeback, nebo role podplukovníka Matěry v historickém seriálu Zdivočelá Země.

Václav Kopta

Václav Kopta

Lektor herectví

Během studia pražské konzervatoře přijal nabídku hrát ve filmu Sněženky a machři roli Radka Převrátila. Později se stal se stálým členem souboru divadla Semafor a v divadlech působí dodnes. Díky jeho hudebnímu nadání se podílel na vzniku několika muzikálů, působil v několika kapelách a napsal několik textů zpěvačce Haně Zagorové a Leoně Machálkové. Po boku Michala Suchánka a Richarda Genzera jste ho mohli vídat v televizním pořadu Mr.GS. V současnosti hraje v seriálu Ulice.

Tomáš Magnusek

Tomáš Magnusek

Lektor filmové tvorby

Jako herec a režisér se nejvíce proslavil filmovou trilogií Bastardi a hvězdně obsazeným seriálem Stopy života. Je jedním z nejaktivnějších českých režisérů poslední doby a do svých snímků obsazuje často i děti, které pozná na Ambroziádách. Působil i jako učitel a pedagogické praxi se věnuje stále prostřednictvím různých besed a workshopů.

Vzdělání:
Pedagogické - Vysokoškolské
(UJAK)

Radim Fiala - Ambroziáda

Radim Fiala

Lektor herectví

Známý český herec. Svou hereckou kariéru započal v brněnském Divadle Husa na provázku, kde strávil 14 let. V roce 2006 odešel do Prahy a dnes se stále více věnuje filmu a televizi. Jeho nejznámějšími filmy jsou Tmavomodrý svět, Tobruk, Hranaři nebo Stůj, nebo se netrefím. V televizi hraje v seriálech, jako je Ordinace v růžové zahradě 2, kde proslul především jako doktor Petr Hanák, dále Rodinná pouta nebo Četnické humoresky.

Patricie Solaříková

Patricie Solaříková

Lektorka filmového herectví

Její nejznámější rolí je Tereza Jordánová v seriálu Ulice. V roce 1996 začala hrát Aničku Studničkovou, spolužačku a přítelkyni jednoho z hrdinů seriálu Ranč U Zelené sedmy. Vystudovala střední odbornou školu – management obchodu a služeb. V roce 2009 se hlásila na DAMU, nebyla však přijata. V letech 2009 - 2010 absolvovala pomaturitní studium na Empire – jazykové škole. Od roku 2010 studuje Metropolitní univerzitu, obor humanitní studia.

Vzdělání:
Humanitní - Vysokoškolské
      (Metropolitní univerzita Praha)

Martina Bezoušková

Martina Bezoušková

Lektorka divadla

Působí jako pedagožka jevištní mluvy Katedry činoherního divadla DAMU v Praze. Natočila přes dvacet celovečerních českých i zahraničních filmů, nastudovala kolem třiceti rolí na našich předních divadelních scénách. Její tvář zaručeně poznáte v jedné z hlavních rolí pohádky O statečném kováři z roku 1983. Pracuje v televizi, rozhlase i dabingu.

Vzdělání:
Umělecké - Vysokoškolské
(DAMU)

MgA. Lukáš Kobrle

MgA. Lukáš Kobrle

Pedagogickou fakultu UHK absolvoval v roce 2007. Na DAMU vystudoval obor Dramatická výchova a dále pokračoval ve studiu na JAMU. Je ředitel a zakladatel Umělecké agentury Ambrozia. Od svých 18 let jezdil na mnoho táborů v různých funkcích. Od roku 2007 jezdí jako hlavní vedoucí na zhruba 5 turnusů ročně. Má certifikát hlavního vedoucího pobytů pro děti. Jako pedagog vyučuje od roku 2005 na základních školách a externě na pedagogické fakultě UHK, vede mnoho kurzů pro děti a dospělé. Dlouhá léta také působil v médiích (Rádio OK, Český rozhlas).

Vzdělání:
Pedagogické - Vysokoškolské
(DAMU, JAMU, UHK, UPOL)
Míša Doubravová

Míša Doubravová

Lektorka muzikálového herectví

Česká muzikálová a televizní herečka. Působí v několika pražských divadlech. Ve významných rolích jsme jí mohli vidět v muzikálech: Pomáda, Osmý světadíl, Rent, Robin Hood nebo Mauglí. Její tvář je známá i z mnoha televizních seriálů (Ordinace v Růžové zahradě, Ulice, Terapie). Pro Českou televizi moderuje dětský kulinářský pořad Draci v Hrnci. Na Ambroziádu už jezdí od roku 2008 a s dětmi vytvořila celou řadu zajímavých projektů.

Vzdělání:
Umělecké a pedagogické - Vyšší odborné

(Pražská konzervatoř)

Lukáš Kladníček

Lukáš Kladníček

Lektor filmové tvorby a dabingu

Momentálně pracuje jako střihač a kameraman pro Seznam Zprávy. Věnuje se také tvorbě reklam, videoklipů a střihu (Foxhunters, JimBeam, Red Stag, Ektor). Zkušenosti má i s prací před kamerou (hrál menší role v několika filmech) a z divadelních prken. Devět let se věnoval zpěvu – nejprve v souboru Svítání, pak sólově.

Vzdělání:
Umělecké - Vysokoškolské
(Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně)

Jakub Chromeček

Jakub Chromeček

Lektor divadelního a dabingového herectví

Vystudoval konzervatoř pod vedením Hany Maciuchové. Stal se spoluzakladatelem souboru Auerbachův sklep ve Strašnickém divadle v Praze. Před několika lety mu mediální slávu přinesla jedna z hlavních rolí v seriálu České televize Horákovi. V současné době je členem souboru pražského Divadla Komedie, kde exceluje v několika inscenacích a věnuje se i dabingu. 

Vzdělání:
Umělecké a pedagogické - Vyšší odborné
(Státní konzervatoř Praha)

Roman Kejklíček

Roman Kejklíček

Lektor dabingu a filmu

Od dětství navštěvoval hudební obory v ZUŠ, absolvoval obor propagační grafika na střední umělecké škole v Liberci. V současnosti studuje klasickou animovanou tvorbu na Filmové škole Zlín a Univerzitě Tomáše Bati. Hrál a hraje v několika povětšinou undergroundových hudebních skupinách. 

Vzdělání:
Umělecké - Vysokoškolské
(UTB Zlín)

Kateřina Hradílková

Kateřina Hradílková

Lektorka divadelního herectví, muzikálu a moderace

Působí jako produkční v České televizi. Po absolvování herecké konzervatoře nastoupila na pražskou DAMU, kde studuje obor produkce. Několik let hrála v pražském Pidivadle. Na obrazovkách ji můžete vidět např. v seriálu ČT První Republika a účinkovala také v několika reklamách. Jako lektorka dramatické výchovy působila v pražské agentuře Kroužky a od roku 2010 je lektorkou UA Ambrozia. 

Vzdělání:
Umělecké - Vysokoškolské
(DAMU, VOŠH)
Josef Mádle

Josef Mádle

Lektor moderování

Od dětství se věnuje herectví a moderování. Má zkušenosti s modelingem a filmovým herectvím. Již několik let ho můžete potkat s mikrofonem na různých kulturních akcích. Působil také jako moderátor a reportér v regionálním rádiu Soundart Radio 102.5 FM ve Velké Británii, kde navázal spolupráci s producentkou ze státního rádia v New Yorku, od které získal doporučení k rozhlasovému a televiznímu vysílání. Od roku 2008 se věnuje zastupování umělců a pořádání kulturních akcí. Pracoval také jako reportér v TV Praha. Momentálně ho můžete jako reportéra vídat na obrazkovách TV Prima.

Vzdělání:

Managerské - Vysokoškolské (VŠE)

Kristýna Budišová

Kristýna Budišová

Lektorka muzikálového herectví

Vystupuje v pražském divadle Hybernia. Je studentkou herecké konzervatoře v Brně, a kromě herectví se věnuje i zpěvu. V roce 2014 byla porotou národního kola vyslána reprezentovat ČR do Spojených států Amerických na soutěž World Championship of Performing Arts. Působí v divadelním souboru Hysterie v Brně.

Vzdělání:
Umělecké - Středoškolské
(Herecká konzervatoř Brno)

Nikola Krejčová

Nikola Krejčová

Lektorka herectví a moderování

Účastnila se mnoha soutěží. Kromě recitačních to byli i moderátorské soutěže jako např. Mladý Demosthenes nebo Mladý moderátor, kde získala několik prvních míst. Kromě toho se věnuje improvizaci, filmové tvorbě a výrobě webových stránek. V Umělecké agentuře Ambrozia ji můžete vidět už od samého začátku.

Vzdělání:
Pedagogické - Středoškolské
(VOŠP a SPgŠ Litomyšl)

Dan Kupsa

Daniel Kupsa

Lektor filmové tvorby a moderování

Ambroziády se poprvé zúčastnil před pár lety jako účastník. Jeho získané zkušenosti předává dál z pozice lektora. Dan natáčí amatérské filmy a věnuje se i reklamní tvorbě. Jako lektor videa působil v projektu „Lítá to vzduchem“,podpořeným z fondu O2 Think big. V současné době podstupuje praxi pod vedení režiséra České televize Petra Lokaje v brněnském UNIFERU.

Vzdělání:

Managerské - Vysokoškolské (VUT v Brně)