Jan Přeučil na Letní Ambroziádě 2015
Natáčení filmu na Letní Ambroziádě.
Taneční studio na Letní Ambroziádě.
Herečka Tereza Kostková s účastníky Letní Ambroziády.
Natáčení filmu v exteriéru s profesionální technikou
Naše účastnice na exkurzy v profesinálním studiu rádia See Jay.
Herci Míša Doubravová a Roman Tomeš učí muzikál na Letní Ambroziádě.
Nejstarší herecká skupina pracuje s maskou ve stylu Komedie del arte.Závěrečné vystoupení muzikálové třídy.
Naše lektorka a herečka seriálu Ulice Patricie Solaříková s našimi účastníky.Letní Ambroziáda 2017 - taneční a muzikálová škola
Ambroziáda - Malé divadlo Liberec
Letní Ambroziáda 2016 - ZŠ Pouchov
Vsetín - Letní Ambroziáda 2018
Letní Ambroziáda 2016 - ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
ZŠ Táborská - Letní Ambrozidáa 2018Letní Ambroziáda 2016 - turnus Polička
Letní Ambroziáda 2016 - Škola pre mimoriadne nadane děti Bratislava (SK)
Letní Ambroziáda 2018 - ZŠ Stupkova OlomoucZŠ Trhové Sviny Ambroziáda
Letní Ambroziáda 2016 - Managerská akademie Jihlava
Letní Ambroziáda PlzeňLetní Ambroziáda 2017 - turnus Zbiroh
Frýdek-Místek, Letní Ambroziáda 2018

JAK LETNÍ AMBROZIÁDA PROBÍHÁ

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do skupin po cca 15ti lidech podobného věku a zájmů. Každá skupina pak celý týden pracuje s lektory na hlavním uměleckém projektu dle svého výběru (natáčení filmu,  příprava divadelní inscenace, příprava taneční choreografie atd.).

Krom práce na hlavních projektech čekají účastníky i volitelné workshopy, exkurze (do rádia, divadla či televize), letní aktivity (koupání, grilování) a zábavné večerní programy (Talent show, diskotéka, kino atd.). Poslední   den kurzu proběhne veřejná prezentace výsledků tvorby pro rodiče a přátele účastníků.

OBORY NA LETNÍ AMBROZIÁDĚ

Každý účastník v elektronické přihlášce napíše, o které obory umělecké činnosti se nejvíce zajímá. Na základě této volby pak bude zařazen do skupiny.

Nabídka oborů:

Činoherní herectví -  Alternativní herectví – Improvizace – Zpěv  - Muzikál  

Výrazový tanec - Street dance - Hip hop -  Práce s mikrofonem -Televizní moderování 

Filmové herectví - Tvorba námětu a scénáře - Práce s filmovou technikou  - Filmový střih   -   Práce s divadelní technikou – Fotografování - Dabing

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Kvalita našich akcí stojí na špičkových profesionálech, které se nám podařilo získat do lektorského sboru. Mezi nimi najdete známé osobnosti, pedagogy středních a vysokých hereckých škol, profesionální rozhlasové a televizní moderátory, tanečníky, režiséry, herce z divadel a muzikálů.

CERTIFIKÁT Z AMBROZIÁDY JE DOPORUČENÍ DO SVĚTA PROFESIONÁLŮ 

Všichni účastníci Letní Ambroziády dostanou certifikát o úspěšném absolvování vzdělávacího kurzu (může se hodit u přijímaček na střední a vysoké školy). Dále účastníky zdarma zaregistrujeme do databáze naší castingové agentury a budeme jim pravidelně zasílat televizní a filmové nabídky.

TECHNICKÉ VYBAVENÍ

Účastníci budou pracovat v divadelním sále, tanečním sále, v dabingovém studiu a několika zkušebnách. Při výuce budou pracovat s moderní filmovou, zvukovou a světelnou technikou.

ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na Letní Ambroziádě jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Ubytování je zajištěno přímo v prostorách, kde jednotlivé turnusy Letní Ambroziády probíhají. Účastníci spí ve vlastních spacácích v upravených školních třídách.Strava formou plné penze je zajištěna taktéž přímo v budově či těsně přilehlých prostorách. Samozřejmostí je celodenní pitný režim.

CO MÍT S SEBOU

  • Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
  • Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské zotavovací akce)
  • Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
  • Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
  • Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení, oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).

ZAČÁTEK A KONEC LETNÍ AMBROZIÁDY - DOPRAVA

Doprava na všechny turnusy v ČR i SR je individuální. Nástup je vždy v první den turnusu mezi 10,00 a 10,30 (účastníci, kteří prokáží vzdálenost bydliště nad 150 km od místa konání mohou po domluvě nastoupit už o den dříve večer). Závěrečná veřejná produkce projektů Letní Ambroziády, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat poslední den pobytu od 10.00 do cca 15.00.

KOLIK STOJÍ LETNÍ AMBROZIÁDA?

Účastnický poplatek za týdenní turnus je stanoven na 5 990,- Kč / 240 €.

JAK SE PŘIHLÁSIT NA LETNÍ AMBROZIÁDU? 

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 107-948 810 0267/0100 (KB). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka.


TĚŠÍME SE NA VÁS!KDY A KDE PŘESNĚ PROBÍHAJÍ JEDNOTLIVÉ TURNUSY

Liberec (1. - 7.7.2018)

Letos je to již třetí ročník v libereckém malém divadle F. X. Šaldy, kde probíhají nejen kurzy pro pokročilé (více ZDE), ale také kurzy pro začátečníky. V jedinečném prostoru profesionálního divadla se mohou účastníci věnovat herectví, filmu, muzikálu, tanci i médiím.

Mapa a popis cesty ZDE

Hradec Králové (1. - 7.7.2018 a 8. - 14.7.2018)

V Hradci Králové využíváme již od roku 2007 budovu základní školy Pouchov, kde je i celoroční sídlo Ambrozie. Škola se nachází na výhodném místě v okrajové části města. Je obklopena zelení a nedaleko se nachází venkovní koupaliště. Výuka bude probíhat v divadelním sále, tanečním sále, v několika zkušebnách, dabingovém studiu a na venkovním prostorném dvoře s pergolou.

Mapa a popis cesty ZDE

Vsetín (8. - 14.7.2018)

Letos poprvé zamíříme do Vsetína, konkrétně na Masarykovo gymnázium, které se nachází v centru města. Pro naše potřeby ve škole vznikne divadelní sál s podiem, dabingové studio a herecké zkušebny. Filmaři jistě využijí krásné prostředí Panské zahrady, která se nachází v těsné blízkosti školy.

Mapa a popis cesty ZDE

Brno (15. - 21.7.2018 a 22. - 28.7.2018)

Oba brněnské turnusy proběhnou stejně jako v minulých letech v prostorách základní školy Elišky Přemyslovky v Brně Bohunicích. V budově školy budou účastníci zejména ubytováni a stravování. Výuka bude probíhat i v okolních kulturních centrech: ve velkém sále místní Sokolovny, v tanečním studiu B-fresh, či ve Středisku volného času Labyrint.

Mapa a popis cesty ZDE

Praha (15. - 21.7.2018; 22. - 28.7.2018 a 29.7. - 4.8.2018)

Letos proběhnou všechny tři pražské turnusy v budově základní školy Táborská, která je umístěna přímo v centru Prahy. Pracovat budeme nejen ve skvěle vybaveném divadelním sále, ale také v několika zkušebnách, v dabingovém studiu či na venkovních terasách.

Mapa a popis cesty ZDE

Polička (22. - 28.7.2018)

Již podruhé zavítáme také do Poličky nedaleko Svitav. Ambroziáda zde proběhne v základní škole Na Lukách, která se nachází poblíž autobusového i vlakového nádraží. Ve škole si pro své potřeby vytvoříme divadelní sál s podiem a filmaři k natáčení exteriérů mohou využít nedaleký přírodní park.

Mapa a popis cesty ZDE

Bratislava (29.7. - 4.8.2018)

Jediný slovenský turnus bude opět v hlavním městě a opět v prostorách Základní školy pro mimořádně nadané děti. Škola je vybavena velkokapacitním sálem a několika zkušebnami. Škola má i velký venkovní dvůr, který budeme využívat. Stravování je zajištěno v nedaleké školní jídelně.

Mapa a popis cesty ZDE

Olomouc (5. - 11.8.2018)

Olomoucký turnus se po letech opět vrací na ZŠ Stupkova. Pro naše potřeby ve škole vznikne divadelní sál, pracovat budeme i v několika zkušebnách a v dabingovém studiu. Budova má i svůj venkovní dvůr, kde bude probíhat část výuk.

Mapa a popis cesty ZDE

České Budějovice (5. - 11.8.2018)

V jihočeském regionu se nám povedlo získat jedny z nejhezčích prostor. Ambroziáda proběhne na střední škole v Trhových Svinech. Kromě prostorů školy budeme využívat i zdejší ZUŠ a kulturní dům. K dispozici nám budou odborné učebny, dva reprezentativní divadelní sály a krásný školní dvůr. Stravování bude ve zdejší školní jídelně.

Mapa a popis cesty ZDE

Jihlava (12. - 18.8.2018)

Turnus proběhne v budově ZŠ Křížová. Natáčet budeme v interiérech školy i ve městě. K dispozici nám bude vybavená střižna a herecké zkušebny. Večerní programy budou probíhat v nedalekém divadle Diod. Čeká nás i grilování.

Mapa a popis cesty ZDE

Plzeň - Horní Bříza (12. - 18.8.2018)

Plzeňský turnus se již potřetí uskuteční na ZŠ a MŠ Horní Bříza. Pro naše potřeby ve škole vznikne divadelní sál, pracovat budeme i  v několika zkušebnách a v dabingovém studiu. Budova má i svůj venkovní dvůr, kde bude probíhat část výuk.

Mapa a popis cesty ZDE

Plzeň - Zbiroh (19. - 25.8.2018)

Do základní školy J. V. Sládka ve Zbirohu se vracíme po roční pauze, kdy prostory prošly celkovou rekonstrukcí. Ve škole, která leží v blízosti zámeckého parku, vytvoříme potřebné zázemí pro všchny umělecké dílny. K dispozici nám také bude externí kino sál.

Mapa a popis cesty ZDE

Frýdek-Místek (19. - 25.8.2018)

Letos poprvé zavítáme také do Frýdku-Místku, na základní školu Elišky Krásnohorské. V prostorách školy vznikne divadlení sál, herecké zkušebny i dabingové studio. Škola se nachází na okraji města, takže okolí nabízí krásné přírodní exteriéry pro filmaře.

Mapa a popis cesty ZDE

Tábory u moře 2016 - Lukáš Kobrle
Lukáš Kobrle

Ředitel společnosti

„Vážení rodiče.

Vybrat pro své dítě smysluplnou aktivitu na prázdniny je v současné záplavě nabídek táborů velmi složité. Ambrozia nabízí všem mladým zájemcům o umění místo, kde se setkají s vrstevníky se stejnými zájmy a pod vedením zkušených lektorů se mohou něco přiučit. Kurzy pro děti pořádáme už od roku 2004. Věřím, že stále přibývající počet účastníků (nyní přes 1000 ročně) ve spojení se zvučnými jmény lektorů a profily našich úspěšných absolventů dává o Ambrozii dostatečný obrázek. Bude nám ctí, pokud se k nám i vy přidáte a rozšíříte naše řady na některém z turnusů.“


Tábory u moře 2016 - Petra Tichá


ZDRAVOTNÍK

Petra Tichá

Hlavní zdravotník Ambrozie

„Jsem nejenom zdravotnice a školitelka českého Červeného kříže, ale také učitelka v mateřské školce a hlavně trojnásobná matka. Proto vím, že úkolem zdravotníka není pouze vydávání léků. Na všechny turnusy vysíláme zkušené a proškolené zdravotníky, kteří dětem dokáží pomoci či poradit v případě jakýchkoli zdravotních komplikací. Naši zdravotníci na turnusech také dohlížejí na hygienu, pitný režim, pořádek na pokojích, dostatek spánku, pohyb na slunci atd.“


Napsali nám naši

úspěšní absolventi

Letní Ambroziáda 2016 - Josef Mádle

Josef Mádle
Reportér TV Prima
"Na Ambroziády jsem jako účastník jezdil od roku 2008. Ambrozia mi dala možnost setkat se a získat zkušenosti od profíků z uměleckých oborů a připravila mě na talentové zkoušky na DAMU. Ambrozii beru jako svoji uměleckou rodinu. Nyní se zde snažím jako lektor pomáhat začínajícím mladým umělcům v cestě za jejich uměleckými sny. Stejně tak, jako Ambrozia pomohla před pár lety mně."


Letní Ambroziáda 2016 - Kristýna Budišová

Kristýna Budišová

Studentka brněnské konzervatoře

"Ambroziáda je rodina, jsou to lidé, kteří byli u všech velkých úspěchů mého života a většinou mi k nim i dopomohli. Dodali mi odvahy vyzkoušet casting do divadla Hybernia a povedlo se… Stojím teď na velkém jevišti po boku lidí jako je Daniel Hůlka nebo Ilona Csáková. A na Ambroziádu se jako lektorka stále vracím. Svůj život si bez Ambrozky už nedokážu představit. Je to můj domov!"

Tábory u moře 2016 - Renata Šafářová

METODIK PREVENCE

Mgr. Renáta Šafářová

Metodik prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na Ambroziádě cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“


NAPSALI NÁM

ÚČASTNÍCI AMBROZIE

"…Jsem ráda, že existuje místo, kde nemám potřebu se před nikým přetvařovat a můžu se chovat tak, jak by to třeba jiným mohlo připadat divný. Takže Vám všem moc děkuju za další skvělej týden. Budete mi hrozně chybět."

"Dřív jsem měla hroznou trému a úplně mě to změnilo, nebojím se vystupovat před lidmi! Určitě budu jezdit dál." 

"Posunula mě dál především v hereckých zkušenostech, díky kterým jsem dostala roli v seriálu."

"Zase jsem si něco urovnala, a naprostou zkroutila záda:-D Bezkonkurenčně nejlepší týden v roce, a letos budou ještě 2 Ambrozky!" 

"…Konečne jsem se dostala po měsíci domu a vyspala se do růžova. Vstala jsem a přemýšlela jsem, sakra, co já budu dělat bez těch skvělých lidi. Chtěla bych vám poděkovat za super turnusy, na kterých jsem mohla být s vámi. Mám vás hrozně ráda."